پویا کشت
مجموعه کامل اویل پمپ
 1. صفحه اصلی
 2. /
 3. وبلاگ
 4. /
 5. محصولات
 6. /
 7. مجموعه کامل اویل پمپ
مجموعه کامل اویل پمپ

مجموعه کامل اویل پمپ عموماً شامل موارد زیر است:

 1. بدنه پمپ: این بخش شامل بدنه اصلی پمپ است که اغلب از فلزات مقاوم مانند فولاد یا آلومینیوم ساخته می‌شود. بدنه پمپ شامل مسیرها و کانال‌های روغن رسانی است که روغن از مخزن به بخش‌های مختلف موتور منتقل می‌شود.
 2. دیسک پمپ: این قسمت یک قسمت گرد و دارای شیارهایی است که روغن به وسیله آنها پمپاژ می‌شود. دیسک پمپ به وسیله موتور (معمولاً توسط چرخ دنده‌ها) دوران داده می‌شود.
 3. شافت پمپ: شافت پمپ به دیسک پمپ متصل شده و در زمان چرخش، ایجاد حرکت در دیسک پمپ و ایجاد فشار مورد نیاز برای پمپاژ روغن انجام می‌دهد.
 4. مکانیسم سیل: این قسمت از اویل پمپ اطراف شافت پمپ و دیسک پمپ قرار می‌گیرد و از نشت روغن به بیرون جلوگیری می‌کند.
 5. والوها و دریچه‌ها: در مسیر روغن در داخل اویل پمپ، والوها و دریچه‌های کنترلی قرار می‌گیرند که کنترل جریان روغن به اجزای مختلف موتور را تنظیم می‌کنند.
 6. قطعات مکانیکی: این شامل بلبرینگ‌ها، رینگ‌ها، مهره‌ها و سایر قطعات کوچک است که در عملکرد صحیح اویل پمپ و پایداری آن نقش دارند.

اویل پمپ با ایجاد فشار مناسب در سیستم روانکاری، اطمینان حاصل می‌کند که تمام قسمت‌های موتور با روغن تغذیه شده و از اصطکاک زیاد و سایر مشکلات ناشی از عدم روانکاری جلوگیری می‌شود. این بهبود عملکرد موتور، طول عمر قطعات و کارایی کلی وسیله نقلیه را تضمین می‌کند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و دریافت قیمت تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *